Сусіди зверху затопили квартиру: що робити та куди звертатися

Кожен житель багатоповерхового будинку повинен знати як правильно діяти у разі затоплення квартири сусідами зверху, адже потенційно кожен може стати безпосереднім учасником такої неприємної ситуації. У даній статті ми поетапно опишемо алгоритм дій, якого варто дотримуватися, якщо сусіди залили Вашу квартиру.

1. Фіксація факту залиття квартири.

Важливо: даний факт Ви не можете зафіксувати самостійно, оскільки така фіксації буде вважатися неналежною. Існує законодавчо встановлена процедура, яка передбачає, що фіксацію проводить балансоутримувач багатоквартирного будинку, тобто ОСББ або житлово-експлуатаційна контора. Форма фіксації – акт про залиття квартири, в якому обов’язково вказуються наступні відомості: причини затоплення, перелік пошкоджених речей, характер затоплення, завдана шкода та обсяг необхідного ремонту. При складанні акту мають бути присутні представники як квартири, яка була залита, так і квартири, з якої відбулося залиття. Форма акту встановлена Правилами утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затвердженими наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17 травня 2005 року № 76. Написаний документ зобов’язані підписати всі учасники, які оглянули квартиру, а керуючий компанії ставить печатку. Потерпілий і винуватець залиття мають право вносити письмові примітки в Акт на свій розсуд.

2. Обрання способу стягнення грошової компенсації з винної сторони.

Тут у власників або орендарів квартири, яка була залита, є два способи: досудовий та судовий. Обрання способу залежить від позиції винної сторони: якщо винний готовий відшкодувати збитки в добровільному порядку, то сенсу звертатися до суду, звичайно, немає. Але, якщо винний не погоджується виплачувати матеріальну компенсацію за завдані збитки, то лишається лише звернення до суду.

3. Залучення експерта.

Перед зверненням до суду Ви маєте оцінити завдані у результаті затоплення квартири збитки та просити у суді відшкодування конкретної суми. Для оцінки необхідно буде залучити експерта, який має спеціальні знання для проведення такої процедури.

4. Формування пакету документів для звернення до суду.

Коли у Вас на руках будуть усі необхідні документи (позовна заява, звіт експерта і т.д.), то можна звертатися до суду. Ви можете зробити це особисто або залучити адвоката, який зробить все без Вашої участі.

5. Звернення до виконавчої служби.

Якщо суд винесе рішення на Вашу користь, не варто легковажно розраховувати на те, що винний добровільно виконає рішення суду. Варто одразу ж звернутися до виконавчої служби. Саме на виконавчу службу покладений обов’язок забезпечення виконання рішень суду. Таким чином, кошти будуть примусово стягнуті з відповідача без його на те згоди.

Ваші перші дії після затоплення квартири значною мірою впливають на подальший розгляд справи в суді, тому варто дотримуватися вище переліченої послідовності, аби в майбутньому не мати проблем зі стягненням грошової компенсанції, необхідної для ремонту квартири.

Для більш детальної консультації звертайтеся до адвоката з великим досвідом вирішення подібних ситуацій – Берзінь Сергія Людвиговича.

Запис на консультацію за номерами: (099) 44-17-937; (097) 584-77-30.

Офіс за адресою: м. Одеса, площа 10-го Квітня, буд. 1, офіс 35 (3 поверх). Адвокат також працює дистанційно, тому якщо Ви знаходитеся в іншому місті або навіть в іншій країні – звертайтеся!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *