Поліцейські склали протокол за ст. 130 КУпАП та вилучили водійське посвідчення: як діяти у такій ситуації?

Однією із найрозповсюдженіших категорій справ на сьогоднішній день у судах є справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 130 КУпАП. Дана стаття передбачає відповідальність за керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Не менш важливо зазначити, що відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження огляду на стан сп’яніння теж буде вважатися правопорушенням та кваліфікуватися по ч. 1 ст. 130 КУпАП.

За наявності ознак алкогольного сп’яніння поліцейський має право провести огляд на стан алкогольного сп’яніння за допомогою спеціального технічного засобу (драгера). Якщо результат буде перевищувати допустиму норму (0,2 проміле), поліцейський повинен скласти протокол та разом з усіма матеріалами направити до суду для подальшого розгляду справи. У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров’я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Поліцейський у такому випадку зобов’язаний доставити Вас до закладу охорони  здоров’я не пізніше, ніж через 2 години.

Для осіб, які притягаються до адміністративної відповідальності на підставі даної статті, передбачена відповідальність у вигляді штрафу, що складає 17 000 грн, а також позбавлення права керувати транспортними засобами строком на один рік.

Помилки під час складання поліцейськими протоколів щодо даного виду правопорушень, на жаль, не є рідкістю. Це призводить до порушення прав невинної особи. Але чи можна захистити свої права у такому випадку і як варто діяти, якщо на Вас склали протокол на підставі ст. 130 КУпАП?

У такій ситуації важливо виявити порушення, які були допущені поліцейськими під час огляду на стан алкогольного сп’яніння, обрати вдалу тактику захисту та у судовому порядку спростувати відомості, зазначені у протоколі. 

Для того, щоб грамотно оскаржити винесений протокол найкращим варіантом буде звернення до адвоката, який ознайомиться з матеріалами справи та, враховуючи досвід вирішення подібних ситуацій у своїй практиці, зможе обрати найбільш доцільну лінію захисту. Оскарження протоколу фактично полягає у наданні суду письмових пояснень, доказів, які свідчать про наявність порушень в діях співробітників поліції під час складання протоколу.

Адвокат детально ознайомиться із протоколом для перевірки наявності інформації, яка обов’язково має бути вказана у даному протоколі, а також для перевірки її достовірності. Часто поліцейські не заповнюють усі графи протоколу або неправильно зазначають відомості про особу, яка була за кермом та роблять безліч інших помилок, розраховуючи на необізнаність особи у своїх правах. Кожна така помилка може бути підставою для закриття провадження у справі.

Також варто перевірити чи були взагалі належні підстави для зупинки Вашого автомобіля, адже вони є законодавчо визначеними та не можуть бути вигадані за побажанням поліцейського. Перелік підстав для зупинення транспортного засобу передбачений ст. 35 Закону України “Про національну поліцію”.

Важливо розуміти, які права та обов’язки мають працівники поліції під час складання протоколу. Не менш важливо знати свої права та обов’язки у подібній ситуації та не боятися їх відстоювати. Показання драгера не є остаточним вироком, адже техніка інколи дає збій. А працівники поліції це звичайні люди, які допускаються помилок.

Якщо Ви впевнені у свої правоті та бажаєте оскаржити незаконний протокол поліції, варто пам’ятати, що неможливо захистити свої права у суді «по шаблону», оскільки кожен випадок є індивідуальним та таким, що потребує окремої продуманої тактики захисту. На практиці доведення невинуватості особи у справах такого характеру є доволі проблематичним та складним, оскільки судді часто упереджено ставляться до таких правопорушень. Тому не варто легковажно розраховувати на те, що суд повірить Вам на слово, без належної стратегії захисту та доказової бази. Потрібно з розумом підійти до вирішення цього питання, в чому Вам допоможе адвокат з великим досвідом вирішення подібних ситуацій – Берзінь Сергій Людвигович. Офіс знаходиться за адресою: м. Одеса, площа 10-го Квітня, буд. 1, офіс 35 (поверх 3).

Запис здійснюється за попереднім дзвінком по телефонам: (099) 44-17-937, (097) 584-77-30.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *