Погрози від колекторів: як захистити свої права

Кожен, хто хоча б раз у силу певних життєвих обставин не віддавав вчасно борги банкам або мікрофінансовим організаціям, неодмінно зіштовхувався з погрозами від колекторів, незаконна діяльність яких приносить чимало незручностей. Як показує практика, для досягнення бажаного результату колектори використовують різні способи психологічного впливу, найпоширенішими з яких є:

  • телефонні дзвінки Вам та Вашим близьким/знайомим/колегам;
  • смс повідомлення з вимогами оплатити кредит/позику та погрозами у разі ігнорування/відмови;
  • розповсюдження неправдивої інформації про Вас у соціальних мережах.

Наскільки законною є така поведінка з боку колекторів та як можна захистити себе у подібній ситуації?

Колекторська діяльність стала синонімом до незаконної діяльності у розумінні більшості людей. Така думка побутує у суспільстві через вище згадані способи діяльності колекторів. Насправді ж утворення та функціонування колекторських компаній в Україні є законодавчо дозволеним та урегульованим (Закон України «Про споживче кредитування»).

Проблеми виникають через перевищенння колекторами меж дозволеного та через необізнаність людей щодо своїх прав.

Наприклад, дзвінки/смс повідомлення є дозволеними, але в обмеженій кількості та лише в передбачений законом час (а не цілодобово як це часто буває). Будь-які погрози є незаконними, оскільки колектори можуть лише ІНФОРМУВАТИ Вас про стан заборгованості, а не вимагати повернути борг чи тим більше погрожувати у разі неповернення.

Якщо Ви зіштовхнулися з такими діями колекторів, перш за все необхідно зібрати докази порушення Ваших прав. Такими доказами можуть бути: роздруківки електронного листування (переписки), записи телефонних розмов тощо. Далі Ви маєте визначитися із способом захисту Ваших прав.

По-перше, це може бути звернення до Національного Банку України як до наглядача та регулятора діяльності комерційних банків та небанківських фінансових установ. Таке звернення має бути оформлене у вигляді скарги, яка повинна мати певну форму, містити обов’язкові реквізити, виклад обставин Вашої ситуації та, звичайно, докази на Вашу користь.

По-друге, можна звернутися до поліції із заявою про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого статтею 189 ККУ – вимагання.

По-третє, не варто забувати про варіант неопосередкованого спілкування з кредитором/колекторською компанією. Можна звернутися напряму до мфо та спробувати мирно урегулювати питання повернення заборгованості шляхом подання заяви на реструктуризацію боргу/оформлення кредитних канікул/списання відсотків (за наявності підстав для такого списання) тощо.

Варто пам’ятати, що діяльність колекторів спрямована лише на залякування, тобто реальної загрози для Вас та Ваших близьких немає. Колектори не мають права приїжджати до Вас додому, забирати майно, списувати гроші з банківських рахунків і т.д. Накласти арешт на майно/рахунки має право та фактичну можливість ЛИШЕ виконавча служба і ЛИШЕ після винесення рішення суду (якщо кредитор уже звернувся до суду див. статтю).

Якщо Ви опинилися в такій ситуації, потрібно не панікувати, а подумати про те, що ви можете зробити аби законним шляхом урегулювати дане питання.

Для ефективного захисту Ваших прав найкращим варіантом буде звернення до адвоката, який не тільки роз’яснить Ваші права як позичальника, а й допоможе їх захистити. За більш детальної інформацією та допомогою звертайтеся до адвоката в Одесі – Берзінь Сергія Людвиговича (адреса: м. Одеса, площа 10-го Квітня, буд. 1, поверх 3, кабінет 35).

Запис здійснюється за попереднім дзвінком по телефонам: (099) 44-17-937, (097) 584-77-30.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *