Статистика говорить про те, що кількість кредитів та мікропозик в Україні з кожним роком лише зростає. Високий рівень безробіття та низькі заробітні плати стають причиною того, що люди набираються боргів, які, на жаль, закрити не можуть. З часом банки та мікрофінансові організації можуть звернутися до суду, щоб повернути кошти уже в примусовому порядку. Як діяти, якщо кредитор все-таки звернувся до суду?
По-перше, Ви маєте зберігати “холодну голову”, адже паніка тільки погіршить ситуацію. Якщо Ви дізналися про наявність судового провадження, у якому Ви є відповідачем, слід проконсультуватися з даного питання з адвокатом, який може правильно оцінити ситуацію та розробити індивідуальну стратегію захисту Ваших прав як боржника.
По-друге, варто пам’ятати, що один лише факт звернення до суду не є показником справедливості вимог банка або мікрофінансової організації. Простими словами, якщо банк хоче отримати від Вас 100 000 грн, це не означає, що винні Ви саме таку суму. Дуже часто в обхід закону фінансові установи накручують шалені відсотки та намагаються списати їх з боржника у судовому порядку.
По-третє, в жодному разі не можна ігнорувати судове провадження. Адже суд не буде самостійно з’ясовувати, хто має рацію, та шукати докази на Вашу користь. Суд може лише оцінювати докази, які надають сторони судового провадження. Якщо Ви будете легковажно ігнорувати судові засідання, це призведе до того, що суд повністю задовольнить вимоги банка/мікрофінансової організації. Якщо Ви не будете брати участь у судовому процесі (подавати відзив, різного роду клопотання), суду не залишиться нічого, окрім як спиратися на докази кредитора та відповідно винести рішення на його користь.
По-четверте, не варто думати, що боротися з банками/мікрофінансовоми організаціями це марна витрата часу. В основному кредитор звертається до суду з надією на те, що боржник буде ігнорувати судовий процес, і відповідно не зможе спростувати написане у позовній заяві та не буде захищати свої права.
Отже, якщо Ви потрапили в ситуацію, коли кредитор подав позовну заяву до суду – першим кроком має бути звернення до адвоката, з яким Ви зможете проконсультуватися про можливі варіанти розвитку подій, а в перспективі отримати якісну правову допомогу та правовий захист у суді.
Важливим є те, що з адвокатом Ви укладаєте офіційний договір про надання правової допомоги, за яким пізніше зможете отримати майнове відшкодування від кредитора. Відповідно до закону, якщо Ви виграєте справу у суді, інша сторона має компенсувати витрати на правову допомогу. Для більш детальної інформації звертайтеся до адвоката в Одесі – Берзінь Сергія Людвиговича, який має офіс за адресою: м. Одеса, площа 10-го Квітня, буд. 1, офіс 35 (поверх 3).
Запис здійснюється за попереднім дзвінком по телефонам: (099) 44-17-937, (097) 584-77-30.
Кредитор звернувся до суду. Що робити?: 1 комментарий