Стаття 130 КУпАП (керування транспортними засобами особами в стані сп’яніння)

Стаття 130 КУпАП передбачає відповідальність за керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
ВАЖЛИВО: відмова особи від проходження огляду на стан алкогольного чи іншого сп’яніння теж вважається правопорушенням, за яке передбачена відповідальність згідно з приписами ст. 130 КУпАП.

У якому випадку поліцейський має право зупинити Ваш автомобіль?
✅ підстави для зупинки автомобіля передбачені ст. 35 ЗУ «Про Національну поліцію».

У якому випадку поліцейський може запропонувати Вам пройти огляд на стан алкогольного спʼяніння?
✅ поліцейський має право провести огляд на стан алкогольного сп’яніння за допомогою спеціального технічного засобу (драгера) у разі наявності ознак алкогольного сп’яніння (запах алкоголю з порожнини рота; порушення мови тощо).

Яка допустима норма алкоголю в крові?
✅ 0,2 проміле. Якщо показники на драгері перевищують цю норму – поліцейський повинен скласти протокол та разом з усіма матеріалами направити до суду для подальшого розгляду справи.

Яким має бути алгоритм дій поліцейського, якщо водій відмовився від проходження огляду на місці зупинки або не погодився з результатами такого огляду?
✅ такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров’я. Поліцейський зобов’язаний доставити Вас до закладу охорони здоров’я не пізніше, ніж через 2 години.

Яка відповідальність передбачена ст. 130 КУпАП?
✅ штраф – від 17 000 до 51 000 грн, а також позбавлення права керувати транспортними засобами строком від 1 до 10 років.

Чи можна оскаржити протокол, складений на підставі ст. 130 КУпАП?
✅ так, можна. Оскарження протоколу фактично полягає у наданні суду письмових пояснень та доказів, які свідчать про наявність порушень в діях співробітників поліції під час проведення огляду або складання протоколу.

Кожна помилка поліцейського може бути підставою для закриття провадження у справі. Головне – знайти такі помилки та повідомити про них суду.
Оскаржити такий протокол у суді Ви можете самостійно або через адвоката.
З позитивними рішеннями щодо оскарження протоколів, складених на підставі ст. 130 КУпАП, в адвокатській практиці Берзіня Сергія Людвиговича, Ви можете ознайомитися безпосередньо в даній статті (див. нижче 👇🏻).
З повним текстом даних рішень можна ознайомитися на офіційному вебпорталі «Судова влада України» за наступними посиланнями:
https://reyestr.court.gov.ua/Review/122769004
https://reyestr.court.gov.ua/Review/122227737
https://reyestr.court.gov.ua/Review/121940109

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *