Порядок та підстави оскарження постанови працівників ТЦК та СП

В умовах воєнного стану та у світлі нових змін, внесених до нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері військового права, все гостріше постає питання про захист прав військовозобов’язаних громадян. Неправильне тлумачення або ж ігнорування працівниками ТЦК та СП деяких норм законодавства, перевищення ними власних повноважень та багато інших обставин стають причинами порушення прав військовозобов’язаних.

Відповідно до змін, внесених до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», усі чоловіки призовного віку мають оновити свої військово-облікові дані до 16.07.2024. За невиконання даного припису закон передбачає відповідальність у вигляді штрафних санкцій. Правом виносити постанови про такого роду адміністративні правопорушення громадян та накладати на них відповідні штрафні санкції наділені працівники ТЦК та СП.

Відповідальність за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону і мобілізацію передбачає накладення штрафів у розмірі від 17 000 грн до 25 000 грн відповідно до ст. 210 та 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Ці штрафи можуть бути накладені на осіб, які не виконали свої обов’язки щодо військового обліку, не з’явилися вчасно за повісткою або не повідомили про зміну місця проживання. Накопичення штрафів та їх несплата згодом може стати причиною та підставою для арешту рахунків та майна, тому не варто легковажно ігнорувати такі постанови та розраховувати на те, що несплата не призведе до серйозних негативних наслідків.

Постанови працівників ТЦК та СП далеко не завжди є законними та справедливими, тому закон передбачає можливість їх оскарження у суді. Кількість людей, які не погоджуються з винесеними ТЦК постановами та відповідно кількість звернень до суду з метою їхнього оскарження з кожним днем зростає. Можливість оскарження рішень ТЦК та СП є реальною, а не теоретичною, про що свідчить позитивна судова практика, яка була сформована протягом останніх місяців.

Якщо Ви вирішили оскаржити постанову ТЦК та СП, перш за все Вам необхідно обрати правильну стратегію оскарження та грамотно сформувати пакет документів аби суд вірно зрозумів причини вашого звернення та виніс справедливе рішення. Ви маєте чітко сформувати та обґрунтувати підставу оскарження винесеної постанови, іншими словами – Вам потрібно довести, що працівники ТЦК та СП при винесенні постанови допустилися певної помилки. Такі помилки можуть полягати у 1) недотриманні законної процедури винесення постанови або 2) у відсутності достатніх доказів для підтвердження факту порушення.

Недотримання законної процедури може включати неправильне оформлення документів, відсутність належних підписів або печаток, невірно зазначені дати, винесення постанови працівником ТЦК та СП, який не мав для цього повноважень.

Що ж стосується відсутності достатніх доказів для підтвердження факту вчинення правопорушення. Наприклад, якщо ТЦК стверджує, що особа порушує правила військового обліку, бо даних про неї немає у Реєстрі «Оберіг», а особа, зі свого боку, стверджує, що стоїть на обліку, то до такого протоколу ТЦК мають бути долучені як докази відомості, які підтверджують здійснення ТЦК перевірки даних в інших реєстрах і базах даних. Адже згідно примітки до ст. 210 КУпАП положення ст. 210, 210-1 цього Кодексу не застосовуються у разі можливості отримання держателем Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів персональних даних призовника, військовозобов’язаного, резервіста шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами, базами даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи. Крім цього, працівники ТЦК та СП можуть не надати належного повідомлення про виклик на військову службу або не мати доказів того, що особа дійсно отримала повістку тощо.

Надзвичайно важливим є етап підготовки до оскарження постанови ТЦК та СП у суді. Даний етап включає підготовку необхідних документів та доказів, які підтверджують незаконність постанови. Після підготовки документів необхідно подати скаргу до районного суду, це можна зробити особисто або через представника – адвоката.

Для того, щоб оскарження постави ТЦК та СП пройшло успішно Вам варто звернутися до адвоката, який має досвід вирішення подібних ситуацій, зможе правильно обрати підставу оскарження, сформує пакет необхідних документів та подасть до суду для швидкого та якісного вирішення справи. Тому, якщо Ви зіштовхнулися з незаконними діями працівників ТЦК та СП і маєте виплачувати штраф за те, чого не робили, Вам варто звернутися за допомогою до адвоката з досвідом вирішення питань такого характеру – Берзінь Сергія Людвиговича, офіс за адресою: м. Одеса, площа 10-го Квітня, буд. 1, офіс 35 (3 поверх).

Запис здійснюється за попереднім дзвінком по телефонам: (099) 44-17-937, (097) 584-77-30.

 

 

 

 

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *